Aktuālais

WishMaster

WishMaster ir jauns ilgtermiņa projekts - interneta mājaslapu un aplikāciju dizaina, vadības konstrukcijas un satura izstrādes instruments. Ar WishMaster iespējams izstrādāt oriģinālus un vissarežģītākās konstrukcijas mājaslapu un aplikāciju dizainus ar kvalitatīvu funkcionalitāti. Projektā netiek izmantoti gatavi internetā pieejamie ietvari un spraudņi. Katra funkcija ir rakstīta speciāli sistēmai ar domu panākt kvalitatīvu funkcionalitāti un maksimālu ātrdarbību, kā arī pēc iespējas ērtāku sistēmas lietošanu.

ITSis Uzskaite

"ITsis Uzskaite" ir uzņēmuma IT un citas, līdzīgas tehnikas uzskaites un pārvaldīšanas WEB aplikācija. Galvenais šīs aplikācijas pielietojums ir tehnikas uzskaite un turpmāka manipulācija ar tās vienībām. Sekojošas uzskaites funkcijas ir: uzskaitīt visu tehniku, kura ir uzņēmumā (ieskaitot norakstīto un utilizēto) - zināt, kurā vietā ierīce atrodas (adrese un darbinieks, kurš par to ir atbildīgs un lieto to) - ieviest un zināt ierīces iegādes informāciju (pavadzīmes datus), lai vajadzības gadījumā varētu noskaidrot nepieciešamo informāciju par ierīci grāmatvedībā - uzskaitīt katras tehnikas vienības komplektāciju un programmatūru, ja tāda ir - veikt ierīces profilakses un remonta gaitas pierakstus - veikt ierīces pārvietošanu no viena darbinieka un adreses uz citu vai arī uz noliktavu, vai norakstīt to pilnībā - veikt ierīces meklēšanu, uc.

CSN

CSN "Ceļu Satiksmes Noteikumi" WEB aplikācija sākotnēji bija paredzēta traktortehnikas vadītāju teorētiskā kvalifikācijas eksāmena kārtošani, bet šī sistēma ir pilnībā pielietojama arī jebkuras citas kategorijas teorētiskā kvalifikācijas eksāmena kārtošanai. Programma ir ļoti cieši saistīta ar CSN vadības sistēmu, kura arī nosaka kādas kategorijas būs redzamas šim eksāmena kārtotājam, kā arī eksāmena laiku, jautājumu skaitu un pieļaujamo kļūdu skaitu eksāmenā. Sistēma ir arī paredzēta lietošanai publiskā tīklā (internetā) vai arī iekšējā tīklā (eksāmena klasēs, tikai inspektora uzraudzībā). Publiskajā tīklā interesentiem ir iespēja izvēlēties visas sistēmai pieejamās kategorijas, lai praktizētu eksāmenu, bet eksāmena klasēs eksāmens var tikt uzsākts tikai ar eksāmena kārtotāja personas koda ievadi konkrētā laikā, kuru noteicis inspektors.

CSN vadības sistēma

Šī ir CSN "Ceļu Satiksmes Noteikumi" aplikācijas vadības daļa, kura ietver sevī visu saistīto ar teorētiskā eksāmena kārtošanu - sākot ar pašu CSN jautājumu datubāzes, sarakstu pārvaldīšanu un līdz pat eksāmena beigu protokola drukāšanai. Sistēmas galvenais pielietojums ir: eksāmena plānošana - eksaminējamo personu pārbaude (soda punkti, etc) - eksāmena uzraudzība un vadība eksāmena laikā - eksāmena rezultātu pārbaude arī pēc trafaretēm - visu eksaminējamo personu (eksāmena gaitas) informācijas uzglabāšana CSN sistēmas datubāzē - CSN eksāmena jautājumu un attēlu veidošana, un labošana - eksaminētāju (inspektoru) darba vietas pārvaldīšana - paša eksāmena gaitas un eksāmena rezultātu PDF dokumentu sagatavošana un izdruka, katra kārtotāja eksāmena gaitas fiksēšana datubāzē (ar oriģinālajām atbildēm un attēliem), uc.

Projekts V.A.I.C

Šogad aprit jau 18 gadi projektam V.A.I.C (Virtual Arftificial Intelligence Character). Pati projekta ideja radās nedaudz agrāk. Jau 2003. gadā bija uzprogrammētas vairākas testa versijas, bet tieši 2005. gadā projekts tika publicēts un tādējādi kļuva pazīstams plašākai sabiedrības daļai ar nosaukumu "Codename Revolution". Programma bija domāta kā virtuālas personības simulācija ar kuru varētu veidot dialogu sarakstes formā tādējādi attīstot pašu programmu. Tajā laikā tika meklēts finansējums programmas otrai daļai "Global Server", kuras mērķis bija automatizēt un tā veicināt efektīvāku programmas apmācīšanas procesu, bet mūsu valstī strauji un negatīvi sāka saasināties ekonomiskais stāvoklis un tādēļ šāda veida projektiem atrast finansējumu bija praktiski neiespējami. Daļa cilvēku Latvijā projektu uzskatīja par utopisku vai nevajadzīgu, lai gan ārzemēs šāda tipa projekti ir bijuši aktuāli vienmēr. Kāda būs projekta tālākā nākotne rādīs darbi un laiks, bet iepriekšējos darbus interesenti arī joprojām var apskatīt projekta vecajā mājaslapā. *Projektu Darbnīcas mājaslapas sadaļā "M.I. Projekti" jau ir apskatāma arī jaunā V.A.I.C implementācija Web vidē.

CELL

Projekts CELL bija ieplānots izstrādei jau kādu laiku atpakaļ, bet citu prioritāšu un laika trūkuma dēļ tika atcelts. Projektam ir labs potenciāls un tādēļ ir doma turpināt to vēlāk. Turklāt bez idejas, skices un logotipa ir gatavas strādājošas formas, izpētīts viss esošais uzskaišu aplikāciju tirgus, un ir apzināti potenciālie interesanti. CELL ir plānota kā dinamiska uzskaišu WEB aplikācija, kurā ir iespējams izvēlēties klienta vēlmēm atbilstošas vai tūlītēji izstrādāt jaunas darba formas un to relācijas. Respektīvi darba vide ar kuru strādā uzskaitvedis nav iepriekš izstrādāta ar īpašām vai fiksētām formām. Formas tajās var pievienot vai noņemt. Jaunās formas var saistīt ar esošajām un no to apakšvienībām veidot receptes. Ir arī virkne ideju citām interesantām funkcijām, kuras nav sastopamas esošajās uzskaites aplikācijās, bet vairāk par tām un visu pārējo būs iespējams lasīt projekta CELL izstrādes sākumstadijā.